Hry

Hrát či nehrát?


Snad nejoblíbenější formou hazardní hry je v současné době loterie. U které se sice návratnost nezaručuje, ale tím, že o výhře a prohře rozhoduje náhoda, vzbuzuje naději ve všech hráčích. Obzvláště okamžité loterie si získaly velkou oblibu. Protože při ní se sázející bezprostředně po zaplacení a odkrytí části losu dozvídá výši výhry. U číselné loterie sice není předem určena ani výše herní jistiny, ani počet sázejících. Ale i tak tu na výherce často čeká vysoká výhra. To podle toho, kolik tažených čísel při slosování se podařilo uhodnout. Peněžité a věcné loterie bývají provozovatelem zorganizovány tak, že se z losů, které jsou označeny pořadovými čísly, vylosují vítězné. 

Hráč

Kursové sázky lze v současné době hrát dvěma způsoby. Buď se musí uhodnout sportovní výsledek, nebo událost veřejně pozornosti. A na tu si vsadit přiměřenou částku. Která v případě výhry je vyplacena v úměrné výši k výhernímu poměru. Živé kursové sázky typu Live jsou způsobem hraní zábavné. Protože jsou přijímány až v průběhu konání akce, kterou je možné na vlastní oči sledovat až do konce. A na místě odhadnout výši výhry. Totalizátorová hra je ale závislá na množství uzavřených sázek k počtu výherců. Druhým způsobem, kterým je možné se kursového sázení zúčastnit, je možnost sázet přímo z domova, prostřednictvím internetu.

Výhra

Technické hazardní hry jsou sice ve všech městech postupně omezovány, přesto si všichni, kteří mají tento způsob hry rádi, mohou na výherních hracích přístrojích ještě zahrát. A to jak na interaktivních terminálech, lokálních loterních systémech, elektromechanických ruletách či u elektronických pokerových stolů. Velký rozmach v této kategorii her zaznamenaly ty, které si mohou zahrát na vlastních počítačích. Herny, ve kterých je možné si zahrát naživo, jsou už sice taky jenom na několika místech. Ale milovníci karetních her, hlavně pokeru, se mohou dodnes utkat na turnajích, s možností velkých finančních odměn. Oblíbená je i ruleta, kterou si rády zahrají i ženy.