Nakupování

Ibiškový čaj jako vzpomínka na Gran Canaria


Máte v plánu vycestovat do zahraničí na exotickou dovolenou k moři a chtěli byste ji absolvovat třeba v zimě? Pak bychom vám mohli doporučit Kanárské ostrovy, například ostrov Gran Canaria, jeho jižní cíp s názvem Maspalomas. Jsou tu překrásné výhledy na Atlantský oceán z vyvýšeného prostranství nad pobřežím, a celá scenérie je doplněna písečnými dunami, které připomínají africkou Saharu. Rekreanti se tu mohou ubytovat buď v hotelových komplexech, anebo v malých přízemních bungalovech s vlastním bazénem. Největší nápor turistů tu bývá o letních prázdninách, naopak třeba v březnu je tu víceméně klid a poloprázdné pláže, i když je na Kanárských ostrovech po celý rok příjemné teplo.

Maspalomas Gran Canaria

Pokud si zvolíte ubytování v bungalovu, překvapí vás tamní parcely obestřené živým plotem z ibišků. Každý plot tu vykvete překrásnými červenými a oranžovými obřími květy a budete si tu připadat jako v pohádce. A až se přiblíží poslední den pobytu, možná zatoužíte po nějaké památce na vaši dovolenou, a tak si koupíte kvalitní ibiškový čaj. Připomene vám krásné chvíle strávené za zdmi bungalovu v bazénu nebo na trávníku v jeho sousedství.

kvetoucí ibišky

Ibiškový čaj vám připomene krásné chvíle na dovolené

Ibiškový čaj je velmi chutný a zdravý, podobně jako naše staročeská klasika – šípkový čaj. Můžete jej popíjet pravidelně a třeba po celý rok, a to jak samostatně, tak i v čajové směsi. Čaj podporuje trávení, osvěžuje organismus a pomáhá při únavě a po svalové http://fblt.cz/skripta/iv-pohybova-soustava/7-metabolismus-svalove-tkane/ námaze.

Je to vhodný nápoj i pro pohoštění vaší návštěvy, namísto kávy, pokud dotyčným vadí kofein a kávu vůbec nepijí, a pokud jim vadí i tein (kofein) v zeleném či černém čaji, protože ibišek kofein neobsahuje. Po návratu z Kanárských ostrovů to pro vás bude velmi příjemné zpestření při posezení v obýváku a zároveň vzpomínka na dovolenou ve chvíli, kdy budete vašim přátelům na návštěvě servírovat občerstvení a budete si prohlížet fotografie z vašeho pobytu.