Služby

Proč je nutné krabice dobře zabalit? Když se stěhujeme?


Stěhování čeká každého z nás minimálně jednou za život. Kdo už jej zažil a pamatuje si na něj, může dosvědčit, že to není jednoduchý proces. Zdaleka nejhorší je na něm především balení všech věcí. Obvykle se při něm část ztratí, a naopak se najdou předměty, o kterých jste ani nevěděli, že je máte.

Když máte štěstí, požádáte o pomoc stěhovací firmu. Ta odvede v podstatě veškerou těžkou práci spojenou s převozem vašeho majetku z jednoho bydliště do druhého. Ovšem většinou při tom požadují, aby bylo vše pečlivě zabaleno, a v krabicích.

navršené krabice

Proč je nutné krabice dobře zabalit? Hned z několika důvodů. Tím prvním je samozřejmě minimalizace rizika poškození během přepravy. To platí zvláště u těch křehkých věcí, jako je například sklo či porcelán, a to je něco, co má doma každá rodina, minimálně v podobě nádobí. A všichni víme, jak snadno se rozbije. Správným zabalením můžeme toto riziko značně snížit.

Také nesmíme zapomínat na to, že špatně zabalená krabice se může otevřít, ať už během jízdy nebo přenášení, a její obsah se vysypat. To samozřejmě není situace, která by byla komukoliv příjemná, zvláště pokud se bude jednat o osobní věci. Opět, dobré zabalení tomu může velmi snadno předejít.

plný stěhovací vůz

Vždy také musíme počítat s tím, že stěhováci nebudou s naším majetkem zacházet zrovna v rukavičkách. Nemají na to čas, většinou chtějí být to nejrychleji hotovi. Je tedy na nás, abychom jej zabezpečili tak, aby se ani při hrubším zacházení nepoškodil. Ty nejcennější a nejkřehčí věci bychom si pak měli pro jistotu převézt sami.

Jistě, není sporu o tom, že je to další práce při balení. Ovšem faktem je, že se bez toho zkrátka při stěhování neobejdeme. I když si vše budeme opatrně převážet sami, nehody se stávají. Krabice nám může vypadnout z ruky a neštěstí bude na světě. A tomu je rozhodně lepší předejít důkladným zabalením.