Peníze

Trápí vás finanční tíseň?


Kdybyste mi chtěli tvrdit, že s penězi problémy nemáte a nikdy jste je ani neměli a nebudete mít, nebudu vám to věřit. A to proto, že vím svoje. Vím, jak to chodí, a že tedy my lidé aspoň někdy nemáme to, co bychom si přáli, a propadáme se klidně i do nezvladatelných dluhů. A i když se vyhneme takovéto vyslovené smůle, nemíváme vyhráno, protože se vždycky najde aspoň něco, na co nám už peníze nezbydou. A co si tedy musíme odepřít.

To, jak se cítíme, pak závisí hlavně na tom, co všechno nemůžeme při své finanční situaci mít a nakolik nám to postrádané schází nebo neschází. Když musíme oželet jenom pár banalit, nic moc se neděje. Ale když postrádáme důležité věci, to už je jiná. To už se nedá přejít mávnutím ruky, to už si žádá sehnání dalších peněz. Aspoň v podobě půjčky, nejde-li to už jinak.

cizí peníze

A tak my lidé sháníme půjčku. Ovšem často ji sháníme, aniž bychom ji také skutečně sehnali. A to proto, že nám v dobách, kdy se nám nevede dobře, finanční ústavy nedůvěřují a půjčit nám se zdráhají. Nechtějí riskovat ztráty. A tak se shání a shání, ale pomoc se pořád ne a ne objevit.

cizí peníze

A když se nám nakonec podaří najít někoho, kdo je svolný hodit nám pomyslný záchranný kruh v podobě půjčky? Pak je to s největší pravděpodobností nebankovní společnost. U té se totiž nabízejí i nebankovní hypotéky bez registru, a právě to jsou půjčky, jež jsou pro lidi ve finančních potížích skvělými pomocníky. Proč? Tady se jednoduše ručí za vrácení půjčených peněz nemovitým majetkem. Člověk tu zastaví nějakou nemovitost a na oplátku jsou mu dány k dispozici peníze, jež jsou zrovna tak potřeba. Kdekdo už si tedy u nás nebankovní hypotéku vzal, aby vyřešil své finanční problémy. A když pak takovou půjčku splatil, bylo po problémech. A stejné úspěchy můžete slavit v časech finanční tísně samozřejmě i vy. Protože i vám takovou hypotéku mohou dát a zachránit vás.